..mějte pěkný den!

28. únor

Nasněžilo?..28. února?..PŘEKVAPENI?

 

A nemělo by to tak „normálně“ být?

Chceme, aby to tak bylo?..co s tím?

 

- je tři miliardy věcí, které my můžeme dělat pro to, ať se děje co dít by se z pohledu přírody mělo. Aby třeba dvacátého osmého února sněžilo, třináctého srpna bylo dost vody v řece ke koupání, včely měly co opylovat a ovoce pro nás rostlo dost na našich zahradách a né v holandských sklenících!

 

Nabízíme jednu z nich - nepotřebujeme doma dvacet funkčních plastových triček, jejichž základní surovinou je ropa /ano to pak nosíme přímo na těle a pěkně se do ní potíme/, přicestuje nejspíše z Čajny či z podobné vzdálené galaxie, většinou je po každém propocení musíme prát, jelikož fakt puchne a po roce používání bychom jej asi už fakt měli vyhodit..proč?  Tím důvodem jsou bakterie kterým se náramně líbí ve vlhkém a teplém prostředí s vyšším pH. Za ostrý pach potu potom může především bakterie Brevibacterium epidermis. Samozřejmě s ní můžeme bojovat - třeba vypráním trika na padesát a více stupňů..tím ji částečně zlikvidujeme – jenže na etiketě trika je doporučená teplota praní 30-40 stupňů..takže boj marný. A Brevibacterium se tedy ve vlákně množíííí a množíííí..chrocht..tak skočíme koupit nový kousek..a za rok?..nový..za rok nový..nový..nový!

 

Takže?..což takhle se obléci do stoprocentně přírodního vlákna, trika ušitého v Bystřici pod Hostýnem, Kelči nebo Sokolově, střihem výrobků přizpůsobeným našim ČSSR postavám, jelikož převážně pro takové šijí, totálně propotím – uschne – obleču, totálně propotím – uschne – obleču, totálně propotím – uschne – obleču..okéj pakteda vyperu, ale nemusím znovu a znovu vodou ani pracím práškem plýtvat a praním unavovat materiál – čili když svoje první merino triko mám dvanáct let a pořád jej používám, tak prasátkem můžu být, ale pocaď, že chrochtám si jak stále spolehlivé je a funguje jak má..další plusy vlákna jsou trumfy v rukávu, které zjistíte používáním.

 

Tak jsem si ve skříni nechal dvě uměliny, čtyři merina a mám vystaráno a o sebe nejen při sportu postaráno na roky!

 

Pokud potřebujete delší přednášku, stačí se zastavit na prodejnu Tobi Sport, aléééé samozřejmě si taky můžete koupit elektromobil, zařídit kompost, sadit stromy ve výsecích, zvedat papírky z země, nakupovat v bezobalu, používat auto jen když je to fakt nutné, nemít přetopené domácnosti, podporovat místní zemědělce namísto korporace….atd atd...za ten pravidelný sníh 28. února to snad stojí!..děkujíííííí