..mějte pěkný den!

nebuď srab - buď RAB !

Jak bojuji s orkánem Sabine? Nejsem srabem..jsem s Rabem!

 

Byla by to obrovitánská náhoda, kdybych zrovna teď náhodou, když Sabine kácí stromy, zvedá střechy, měl možnost poprvé vyzkoušet větrovku RAB MOMENTUM a rozplýval se tady jaké jsou mé první pocity a že nic lepšího na světě není a její koupí podpoříte nejen TobiSport, ale hlavně naši nejoblíbenější planetku Zemi..jak to tedy je?..kde je pravda?..a odkud tedy vítr vane?!

RAB Momentum v celé své kráse Dark Horizonové

 

1/ Tak první lež – zrovna teď znamená, že Momentum mám momentumálně už desátým měsícem – což jako dlouhodobý test s možným problémem změn vlastností (zápach, vizuál, elasticita..) mohlo by postačiti

 

Druhá lež – on/a/ to není úplně větrovka. V originál popisku „Hybridní neprofuk triko přes hlavu“ je trošku zavádějící, ale možná jen trochu ztraceno v překladu..on/a/ to je trošku triko, trošku mikča, trošku bunda..záleží co si z Momentum uděláte!.. co stoprocentně zvládne je odolnost proti větru a zároveň maximální prodyšnost (tohle slovo je u větrovek to nejsprostější slovo jaké můžete použít..OMG!) a to díky panelům z prodyšné tenké pleteniny na nejvíce se potících místech

 

Třetí lež – jestli je nejlepší na světě?..heh..to nemůžu posoudit ani já ani snad ten nejsoudnější člověk na světě! Nejlepší v porovnání s čím?..s kým?..na co?..ale vždyť ani možná to nejlepší na světě ke spokojenosti nepotřebujeme ne?

 

Čtvrtá lež – okééj zakoupením u nás nás podpoříte a jelikož materiál splňuje ekologické normy Bluesign® a Oeko Tex100, tak podpoříte a pomůžete všem všude okolo, kdo rád dýchá kyslík..takže lež číslo čtyři škrtám jako lež!

RQA zada1

Maximální prodyšnost zad a rukávů zajišťuje tato pletenina 

 

2/ Jak to tedy opravdu fakt je!

Neskutečně lehké Momentum znamená 197gr. při vel. S (197gr. pro lepší představivost je jedna a půl krabička sirek Solo Sušice nebo necelých dvacet deka šunky) – velikost S se nabízí na mých 181cm a teď nevím kolik kg, ale žádná ramena, takže normální chlapská velikost pak bude s váhou o tři kolečka šunky více. Cby při její maximální sbalitelnosti neměl být problém stát se takovým tím MustToHave ve vaši běžecké vestě, ledvince či batohu.

rabBaleni

Sbaleno/zmenšeno do prsní kapsy

 

Stojatý límeček, za který akorát nacpete nákrčník, prodloužený hlavní zipek pro lepší ventilaci, náprsní kapsa „Napoleonka“ ve které nic neskáče jako u běžných kapes v pase a prodloužené rukávy s dírkami na palce – co více technicky potřebujeme – nééé fakt snad nic! Hotovo dvacet zwanzig.

 

Co s těmi větry? „Bojujeme jak můžeme..ale opravdu nás nemusíte ucpat do neprodyšného skafandru ze kterého není úniku!“ říká rádoby unikající vlhkost z našeho těla. „Nejen, že vás pak budeme pěkně nepříjemně chladit, ale co ty minerály, sodíky, draslíky, hořčíky, které si navíc zbytečně vyplavujete z těla?“..“Fak jůůů!“ na to ty neprofuk polyestery.

A proto ty panely! A proto ty panely z prodyšné pleteniny v podpaží, na bocích a na zádech..navíc s Polygiene StaysFresh úpravou, což by se mělo rovnat nebudu smrdět hned po prvním zpocení..a nesmrdím. Ani po necelém roce používání nemám problém Momentum vytáhnout třikrát čtyřikrát po sobě na běh či skialp, než ho zase hodím do koše s prádlem k dalším propoceninám smradlavým. Peru normálně na sport program a barva Dark Horizon je stále Dark a né Bright.

rabRukavRAB palec1

      Tohle v chladu opravdu oceníte vol. 1                                                                          Tohle v chladu opravdu oceníte vol.2

 

Skvělá sbalitelnost do náprsní kapsičky, sportovní střih, použitý materiál, váha, funkčnost poměr neprofuk/prodyšnost, nic zbytečně navíc – vše má hlavu i patu asi proto, že Momentum se povětšinou času nachází někde skoro uprostřed mezi hlavou a patou, každopádně jde vidět, že u návrhu opravdu někdo přemýšlel..někdo, kdo ví co běžný uživatel potřebuje ke spokojenosti při sportovní aktivitě..gut body navíc!..plus detaily jako garáž pro zapnutý zipek ať netahá vous, sňůrky na zipech k lepšímu ovládání v běžeckých rukavicích, refexní prvky a pořád ten dobrý pocit z použitého citu při návrhu a výrobě, děla z Momentum asi néééé to nejlepší na světě pro toho, kdož něco takového pořád hledá, jelikož si myslím, že nikdy nenajde, ale skvělého parťáka do (ne)pohody. A tady patří tři vykřičníky!

 

A nakonec něco pro milovníky zelené: zkráceně – vezme se PETka či kartáček či kulička z deodorantu či skákací míč či kbelík či pantofle (ano to jsou nejčastěji tahané plasty z moře) z nich se čištěním a drcením vyrobí granulát nebo drť, které lze po úpravě znovu použít k výrobě..třeba oděvu! Říkám proč ne? Pokud má výrobek ještě označení Oeko Tex100, jakožto štempl, že při výrobě byly použity pouze zdravotně nezávadné materiály, tak říkám už podruhé během chvilky proč ne?!


Rab panel1

 

rabZip

                 Prodyšná pletenina                                                                                            Garáž pro zipek - tohle vaše vousy opravdu ocení                                              

 

3/ Takže RAB Momentum proč ne?

- protože je pravda, že pokud chci prodyšná záda, tak pak logicky nebudou neprofuk, což můžete pocítit pokud fouká do zad..je to něco za něco

 

Tak možná i jooo ne?