..mějte pěkný den!

Krásná žena s pomazankovým na hlavě & BridgedaleStormSock

 

 ..ano přesně takhle jsem si připadal, když jsem zkoušel v potoku Stolovec nepromokavé ponožky od Bridgedale. Každý, kdo šel v tu chvíli okolo, se zastavil a opravdu hleděl jako na krásnou ženu v potoce..ale hned se trošku ušklíbl, jakoby spatřil právě to pomazankové na hlavě a řekl si:"..a to je jako co?!"..to divné nebylo na hlavě, ale přesně na opačné straně teď už normálního chlápka. Byly dva plusové stupně Celsia, Stolovec měl asi o jeden méně a já se tam procházel s vyhrnutými nohavicemi potokem..v ponožkách.

 

IMG-20200315-WA0009 (2)             Samozřejmě ponožka není vyrobená na takovéto blbnutí jakoby "naboso", ale prostě chcete vyzkoušet, jestli to za co v tomoto případě platíte navíc, opravdu funguje.

 

Netuším podle čeho Angličani vymýšleli název této ponožky /Storm - překl. vztekat se, vřítit se, burácet, bouřit, zuřit, vichřice, bouře, nápor../, ale spíše se mi zdálo, že můžu klidně procházet potokem nebo strkat nohu pod splav..teda nezdálo - ono to tak bylo. Mnoo samozřejmě, že takto můžete uničit v jakékoli běžné ponožce, ale tu možná ve vodě promočíte! Tenhle Mojžíš zavelí, voda se snad rozestoupí nebo přestane mokrou být a vy projdete suchou nohou. Hallelujah..jak to?

 

 

 Ponožka se skládá ze tří vrstev materiálu:

- vnější nylonový úplet tvoří zpevňující složku a hlavně ochraňuje prostřední vrstvu

- ta vnitřní je tvořena kombinací Merino vlny a polyesteru k zachování tepelného komfortu a odvodu případného potu do té prostřední

- a konečně ta prostřední - čáry máry bum - nepromokavá membrána Hydrotech

 

IMG-20200315-WA0040 (2)

 Kapky vody zůstávají na povrchu ponožky díky membrány

 

Těžko se popisuje ten pocit, kdy strkáte nohu v ponožce do vody s věděním, že hned ucitíte to prostupující mokro..a ono to nepříjde. A vy jako malý neveříci stále ponoříte, vytáhnete, ponor, výtah, porno, výplah..trošku na hlavu? Nééé prostě mě to baví. Smějete se a v tomto světě ani nedivíte, jelikož víte, že bota může být nepromokavá, kalhoty taky, bunda běžně..ale tohle je trošku jiné..jakoby divné. A tak si chodíte v tom potoku, kaluží, bahýnku a vypadáte jako krásná žena s pomazankovým na hlavě.

 

IMG-20200315-WA0010 (2)

 Možná trochu chladno - je jediný pocit, který ve studeném potoce máte

 

A teď do kroku! Hned nazouvám lehké běžecké botky, jelikož to je přesně ten důvod, proč si takové ponožky pořizuji a pro jistotu ještě pravou botu namáčím do potoku..ať se pěkně promočí. První kroky jsou vlastně úplně stejné jako v běžné, totálně promočené botě..až na ten rozdíl co cítíte..že přímo na noze vlastně žádnou vlhkost necítíte. Všechno tam žbluňká, přebytečná voda vytéká a váhou těla se samotná ponožka takto máchá. Záměrně jsem jednu botku namočil v potoce a druhou (tu levou) nechal jen v kombinaci s mokrou ponožkou.

 

IMG-20200315-WA0052 (2)

Pro obyčejné ponožky trošku nezvyklá pozice..ony to totiž nejsou obyčejné ponožky! Ale stači jen vymačkat vodu..

 

Po třech kilometrech chůze je ta levá už i trošku proschnutá - tím, jak se nožka pohybem prohřívá, dochází k rychlejšímu odpařování a díky prodyšností boty, tak rychleji usychá.

Pravá to má trošku složitější, jelikož celá bota včetně vložky, byla promočená. Ale i tak bojuje co to dá. Pokud ji ale vyzuji a trošku pomačkám, vykape z ní ještě přebytek vody, který se držel hlavně v oblasti došlapu. A rázem se dostává na skoro stejnou úroveň jako levačka.

Poslední dva kilometry jdu tedy v částečně proschnuté levačce a o něco vlhčejší, ale stále bojovnější pravačce - ta to má přeci jen pořád složitější, jelikož původně promočená bota v sobě stále drží nějakou vlhkost.

Nicméně v cíli je všechno tak, jak jsem si nějak představoval a doufal. Jak? ...nemůžete čekat úplný zázrak, kouzlo čary máry bum, jaký membrána Hydrotech slibuje - maximální prodyšnost, větruodolnost, nepromokavost v běžných podmínkách ano..v těch supernáročných si ale nebudu vymýšlet..jelikož na vlastní kůži nevím. Každopádně moje kůže je s nabízenými vlastnostmi a výkonem maximálně spokojena..a co ta vaše?

 

IMG-20200315-WA0045 (2)

 

 

 

 

Jelikož samotný výrobce nabízí na produkt doživotní záruku, my ještě k tomu přihazujeme garanci spokojenosti! Pokud tedy u nás BridgedaleStormSock zakoupíte a nebude vše tak, jak by vám vyhovovalo, vrátíme vám peníze.

K dostání ve třech různých gramážích, třech výškách, dvou barvách, po dvou kusech a k jednomu skvělému zážitku - spokojenosti !!!

 

 

 

 

 

 

IMG-20200315-WA0057 (2)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení