..mějte pěkný den!

Krásná žena s pomazankovým na hlavě & BridgedaleStormSock

 

 ..ano přesně takhle jsem si připadal, když jsem zkoušel v potoku Stolovec nepromokavé ponožky od Bridgedale. Každý, kdo šel v tu chvíli okolo, se zastavil a opravdu hleděl jako na krásnou ženu v potoce..ale hned se trošku ušklíbl, jakoby spatřil právě to pomazankové na hlavě a řekl si:"..a to je jako co?!"..to divné nebylo na hlavě, ale přesně na opačné straně teď už normálního chlápka. Byly dva plusové stupně Celsia, Stolovec měl asi o jeden méně a já se tam procházel s vyhrnutými nohavicemi potokem..v ponožkách.

 

IMG-20200315-WA0009 (2)             Samozřejmě ponožka není vyrobená na takovéto blbnutí jakoby "naboso", ale prostě chcete vyzkoušet, jestli to za co v tomoto případě platíte navíc, opravdu funguje.

 

Netuším podle čeho Angličani vymýšleli název této ponožky /Storm - překl. vztekat se, vřítit se, burácet, bouřit, zuřit, vichřice, bouře, nápor../, ale spíše se mi zdálo, že můžu klidně procházet potokem nebo strkat nohu pod splav..teda nezdálo - ono to tak bylo. Mnoo samozřejmě, že takto můžete uničit v jakékoli běžné ponožce, ale tu možná ve vodě promočíte! Tenhle Mojžíš zavelí, voda se snad rozestoupí nebo přestane mokrou být a vy projdete suchou nohou. Hallelujah..jak to?

 

 

 Ponožka se skládá ze tří vrstev materiálu:

- vnější nylonový úplet tvoří zpevňující složku a hlavně ochraňuje prostřední vrstvu

- ta vnitřní je tvořena kombinací Merino vlny a polyesteru k zachování tepelného komfortu a odvodu případného potu do té prostřední

- a konečně ta prostřední - čáry máry bum - nepromokavá membrána Hydrotech

 

IMG-20200315-WA0040 (2)

 Kapky vody zůstávají na povrchu ponožky díky membrány

 

Těžko se popisuje ten pocit, kdy strkáte nohu v ponožce do vody s věděním, že hned ucitíte to prostupující mokro..a ono to nepříjde. A vy jako malý neveříci stále ponoříte, vytáhnete, ponor, výtah, porno, výplah..trošku na hlavu? Nééé prostě mě to baví. Smějete se a v tomto světě ani nedivíte, jelikož víte, že bota může být nepromokavá, kalhoty taky, bunda běžně..ale tohle je trošku jiné..jakoby divné. A tak si chodíte v tom potoku, kaluží, bahýnku a vypadáte jako krásná žena s pomazankovým na hlavě.

 

IMG-20200315-WA0010 (2)

 Možná trochu chladno - je jediný pocit, který ve studeném potoce máte

 

A teď do kroku! Hned nazouvám lehké běžecké botky, jelikož to je přesně ten důvod, proč si takové ponožky pořizuji a pro jistotu ještě pravou botu namáčím do potoku..ať se pěkně promočí. První kroky jsou vlastně úplně stejné jako v běžné, totálně promočené botě..až na ten rozdíl co cítíte..že přímo na noze vlastně žádnou vlhkost necítíte. Všechno tam žbluňká, přebytečná voda vytéká a váhou těla se samotná ponožka takto máchá. Záměrně jsem jednu botku namočil v potoce a druhou (tu levou) nechal jen v kombinaci s mokrou ponožkou.

 

IMG-20200315-WA0052 (2)

Pro obyčejné ponožky trošku nezvyklá pozice..ony to totiž nejsou obyčejné ponožky! Ale stači jen vymačkat vodu..

 

Po třech kilometrech chůze je ta levá už i trošku proschnutá - tím, jak se nožka pohybem prohřívá, dochází k rychlejšímu odpařování a díky prodyšností boty, tak rychleji usychá.

Pravá to má trošku složitější, jelikož celá bota včetně vložky, byla promočená. Ale i tak bojuje co to dá. Pokud ji ale vyzuji a trošku pomačkám, vykape z ní ještě přebytek vody, který se držel hlavně v oblasti došlapu. A rázem se dostává na skoro stejnou úroveň jako levačka.

Poslední dva kilometry jdu tedy v částečně proschnuté levačce a o něco vlhčejší, ale stále bojovnější pravačce - ta to má přeci jen pořád složitější, jelikož původně promočená bota v sobě stále drží nějakou vlhkost.

Nicméně v cíli je všechno tak, jak jsem si nějak představoval a doufal. Jak? ...nemůžete čekat úplný zázrak, kouzlo čary máry bum, jaký membrána Hydrotech slibuje - maximální prodyšnost, větruodolnost, nepromokavost v běžných podmínkách ano..v těch supernáročných si ale nebudu vymýšlet..jelikož na vlastní kůži nevím. Každopádně moje kůže je s nabízenými vlastnostmi a výkonem maximálně spokojena..a co ta vaše?

 

IMG-20200315-WA0045 (2)

 

 

 

 

Jelikož samotný výrobce nabízí na produkt doživotní záruku, my ještě k tomu přihazujeme garanci spokojenosti! Pokud tedy u nás BridgedaleStormSock zakoupíte a nebude vše tak, jak by vám vyhovovalo, vrátíme vám peníze.

K dostání ve třech různých gramážích, třech výškách, dvou barvách, po dvou kusech a k jednomu skvělému zážitku - spokojenosti !!!

 

 

 

 

 

 

IMG-20200315-WA0057 (2)