INOV-8 - Nastal čas na změnu!

inov8Běh, po chůzi asi nejpřirozenější způsob pohybu, který zná lidstvo odedávna. V posledním století minulého tisíceletí nastal zásadní rozvoj technologií zabývajících se vývojem a výrobou sportovní obuvi. A posledních zhruba třicet let se vývoj ve sportovní obuvi ubírá stále stejným směrem. Je na každém za nás, abychom se zamysleli, kam celý vývoj směřuje a jak je pro běžeckou komunitu prospěšný. Již více než třicet let je nám vštěpováno, že každý běžec potřebuje ochránit svůj pohybový aparát dokonale odtlumenou obuví. Chceme po sportovní obuvi různou podporu, vedení, gely, vzduchové či vlnové tlumení pro ochranu našich chodidel. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč celou tuto dobu řešíme stále stejná zranění...

Proč stále více a více lidí má poškozeny chodidla? Proč drtivá většina běžců dnes běhá přes paty? Není náhodou čas zamyslet se a podívat se na sportovní obuv trochu jinak? Příroda vytvořila nejdokonalejší nástroj pro běh, jaký si vůbec dokážeme představit – naše chodidla. Ano, právě ony jsou dokonale přizpůsobena každému povrchu a všem přírodním podmínkám. Jsou to naše chodidla, která pohlcují a uvolňují energii každého kroku. Jsou to naše chodidla, která absorbují většinu dopadové energie. Otázka zní, proč máme tuto energii tlumit?

Zuj boty a jdi si zaběhat!

Okamžitě ucítíš, že tvůj běžecký styl se mění. Na začátku budeš našlapovat více na střední část chodidla a méně na patu. Tvoje chodidla dopadají na zem vnější stranou, čímž je výrazně eliminována pronace. Běh na boso představuje podstatně nižší riziko bolestivých a chronických úrazů kotníků a dolních končetin.

Přemýšleli jste někdy proč?

Po milionech let evoluce se lidská noha stala mistrovským dílem biomechaniky a každý běžec je typický svým přirozeným, efektivním běžeckým stylem. Naší fi lozofi í je vytvářet produkty na základě poznatků přirozené biomechaniky lidského těla. Inspiraci a pomoc hledáme v přirozeném pohybu těla. Lidské chodidlo je perfektně připraveno fl exibilně reagovat na všechny mechanické změny, které nám nabízí zemský terén. Jakýkoliv terén, jakýkoliv kopec, jakkoliv daleko za obzor chcete běžet, boty Inov-8 se přizpůsobí přirozenému biomechanismu vašeho těla a umožní vašim nohám pracovat co nejlépe. Každá bota z naší produkce ochrání vaše chodidlo a svým dokonalým padnutím nabízí takové bezpečí, jako byste běželi bosi. Skály, suť, kameny, bláto, tráva, podrost, trny. Běh v terénu ale není možný bez ochrany chodidla, bez obuvi. Každý běžec potřebuje ochranu svých chodidel. Každému, ať už elitnímu nebo pouze rekreačnímu vyznavači běhu, nabízíme výběr vhodné sportovní obuvi pro jednotlivé typy  terénu.

Ucelenou nabídku obuvi INOV-8 naleznete na našem e-shopu v kategoriích: (Výběr doporučujeme dle obr. níže - tlumení SHOC-ZONE)

Tlumení Shoc-zone

Inov-8 je jediným výrobcem minimalistické obuvi, který nabízí možnost výběru různé úrovně tlumení v botě (Shoc-zone 0 - 4). Tlumení v každé botě primárně řeší mezipodešev, která má určitou výšku. A právě výška této mezipodešve přímo ovlivňuje způsob došlapu každého běžce, efektivitu jeho výkonu, přenos informací o probíhaném terénu a v konečném důsledku také „zdravost“ jeho pohybu. Každá mezipodešev Inov-8 má na patě vylisovánu šipku (1 - 4), která upozorňuje spotřebitele o úrovni tlumení dané boty. Úroveň tlumení daného modelu se liší výškovým rozdílem mezipodešve mezi patní částí a špičkou boty od 0 do 12 mm. Nejvyšší číslo (4 vylisované šipky na patě mezipodešve) tedy prakticky značí 12 mm rozdílu výšky mezipodešve mezi patou a špičkou, nejvyšší úroveň tlumení, ale zároveň také nejmenší kontakt chodidla s probíhaným terénem. Naopak bota s jednou vylisovanou šipkou značí pouhé 3 mm rozdílu výšky mezipodešve mezi patou a špičkou. Každý spotřebitel je tedy naprosto přehledně informován o úrovni tlumení dané obuvi a je jen na jeho rozhodnutí, která obuv pro něj bude nejvhodnější. Obecně platí, že méně odtlumená obuv (0 - 2) je vhodná pro všechny zkušené běžce pro všechny typy povrchu a více odtlumená obuv (3 - 4) je vhodná pro těžší běžce, začátečníky a jako tréninková obuv pro dlouhé vytrvalostní tréninky. Pochopitelně méně odtlumená obuv zaručuje svému majiteli větší rychlost, menší riziko různých podvrtnutí a přesnější „čtení“ probíhaného terénu, ať už jste na trailové pěšině, ve volném lese nebo běžíte silniční maraton.

 inov-8

Flexibilita vs. torzní stabilita

Flexibilita krosové, ale vůbec sportovní obuvi je velmi důležitá pro všechny výkonnostní sportovce. Naopak rekreační sportovci, kteří nemají tak zesíleny své svaly a šlachy jako výkonnostní sportovci, potřebují sportovní obuv s větší torzní stabilitou na úkor fl exibility. Čím více je obuv fl exibilní, tím více šetříte svou energii při výkonu a naopak. Flexibilní obuv je také mnohem pohodlnější, to asi zná každý z vycházkové obuvi. Tento fakt je potřeba si uvědomit při výběru vaší nové sportovní obuvi.

Jsme si jisti, že z nabídky více než 30 modelů běžecké obuvi si každý běžec najde tu správnou.

Hlavním kritériem při vývoji sportovní obuvi Inov-8 je studování základních funkcí lidského těla. Na základě těchto poznatků vytváříme výrobky, které jsou velmi pohodlné pro veškeré aktivity v přírodě, vaše chodidla a nohy jsou vystavovány mnohem menšímu tlaku a celkový pocit ze souznění vašich nohou s přírodou je v konečném důsledku zdravější. Neméně důležitým kritériem je funkčnost daného výrobku. Jak už bylo řečeno, naše výrobky musí být velmi pohodlné, prodyšné, případně voděodolné, fl exibilní a v každém případě musí mít vynikající kontakt s podložkou. No a lehkost fi nálního výrobku je dalším neméně důležitým kritériem při vývoji a výrobě naší obuvi. Dlouhodobými testy bylo zjištěno, že každých 100 g váhy vaší obuvi se při výkonu projeví, jako byste nesli na zádech 500 g. Tohle je dalším důvodem, proč musí být naše obuv nenasákavá a velmi dobře prodyšná.

Kategorie

 

Tobi sport s.r.o.

Náměstí míru 27
744 01  Frenštát p.R.
Mob.: 732 466 994
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevírací doba prodejny:

Po - Pá:
 9:00 - 12:00
 12:30 - 17:00
Sobota: 9:00 - 11:30